27.06.2018
Мінприроди та Держводагентство разом із Європейським банком реконструкції та розвитку запроваджують пілотний проект у Одеській області на Нижньо-Дністровській зрошувальній системі
Водогосподарська галузь в Україні потребує широкомасштабного оновлення та модернізації, зокрема зрошувальні системи, які були побудовані у минулому сторіччі.
З метою відновлення зрошуваного землеробства та залучення інвестиційних коштів Мінприроди та Держводагентством розпочата робота з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо запровадження пілотного проекту в Одеській області на Нижньо-Дністровській зрошувальній системі.
На сьогодні Нижньо-Дністровська зрошувальна система забезпечує потреби водокористувачів Біляївського та Овідіопольського районів. В останні роки із наявних 45 тис.га зрошуваних земель на системі щорічно поливається 10 – 13 тис. гектарів. Основними причинами такої ситуації є зношеність насосно-силового обладнання, незадовільний стан трубопроводів внутрішньогосподарської мережі, відсутність дощувальної техніки у водокористувачів.
Для вирішення питання відновлення працездатності Нижньо-Дністровської зрошувальної системи, Мінприроди та Держводагентством напрацьовано Технічне завдання для впровадження пілотного проект реконструкції, яким передбачається:
  • проведення технічного та енергетичного дослідження всієї зрошувальної системи;
  • проведення порівняння показників зрошувальної системи з сучасними передовими практиками на відповідних провідних міжнародних об’єктах.  За результатами якого будуть запропоновані пріоритетні заходи з модернізації та Програма пріоритетних інвестицій.